Domů > Testy > Testy doplňků

Jak zabezpečit kolo nebo lyže na střeše auta? Otestovali jsme zámek s alarmem Pealock


velikost textu:
     
31.srpna 2021 12:07
 

Drahé kolo na střešním nosiči nebo lyže ve střešním boxu nejsou na střeše auta v bezpečí. Zloději běžné zámky nosičů nebo u "rakve" mohou překonat. Řešení nabízí Pealock.


Petr Buček

Auto i lyže často na autě zůstávají bez dohledu. Elektronický zámek od v Brně sídlícího výrobce přijde vhod, když auto stojí před supermarketem, před restaurací nebo v jiné podobné situaci. Majitel zámku se o jeho pohybu rychle dozví prostřednictvím svého mobilního telefonu. 

Pealock lyžaři a cyklisté samozřejmě využijí také při zastávkách na cyklovýletech nebo při pauze na oběd či na drink během lyžování. Na pohyb jízdního kola, koloběžky, snowboardu či lyží je upozorní aplikace v mobilu. 

Redakce AutemBezpečně.cz Pealock zkoušela v letních měsících. Test se zaměřil na použití na silničním a horském kole. Manipulace s Pealockem je jednoduchá. Zámek zacvaknete a s pomocí spárovaného mobilu uzamknete. Anebo můžete použít v balení přiloženou kartu, abyste měli jistotu, že zámek odemknete i při vybitém mobilním telefonu.

Zastavení autem před supermarketem je díky Pealocku klidnější záležitostí. Obyčejné zámky na střešních nosičích kol zloději často překonají. Když si kolo odnesou i s Pealockem, hned se o tom dozvíte. Jakmile dojde k pohybu elektronického zámku, ozve se váš mobilní telefon. Vše funguje i když je telefon dále, než kam dosáhne jeho Bluetooth. Díky vložené SIM kartě zámek majiteli zavolá.

To samé platí pro návštěvu restaurace, když máte kolo na střeše auta a parkujete tak, že na auto nevidíte. Během testování se naskytly i další situace, kdy Pealock přišel vhod. Třeba v penzionu, kde byla k dispozici úschovna kol, kterou využívají najednou desítky cyklistů. Pealock zůstal zapnutý celou noc a majitel byl v klidu.

Nenechavce upozorní praktický zámek pípáním a blikáním. I okolí díky tomu postřehne, že se o kolo zajímá někdo jiný než jeho majitel. Podobně bude Pealock fungovat v zimě na lyžích. Výbava může zůstat na autě ve střešním boxu přes den a případně i v noci. Plně nabitá baterie ho udrží ve střehu až 40 hodin, udává výrobce. Nabití trvá 3,5 hodiny.

Pealock je konstruovaný tak, aby zvládnul déšť i sníh při teplotách od minus 15 stupňů Celsia do plus 55. Ovládací aplikace je k dispozici pro majitele iphonů i telefonů s Androidem. 

Zámek Pealock není úplně malý, ale do cyklodresu nebo do taštičky pod sedlo se bez problémů směstná. Váží jen 140 gramů. Stojí 4000 korun a každý rok je nutné za dvě stovky dobít SIM kartu. Prodává se v zelené, černé a růžové barvě. Dobrý dojem podtrhuje sympatický design Pealocku.

(buč)


Diskuse

 

Celkem 0 příspěvků.
 
Vážení čtenáři serveru AutemBezpečně.cz, vašich názorů si velmi vážíme. Naše internetová diskuse však má svá pravidla. Diskutujte proto slušně a neodbíhejte od tématu článku. Nevhodné příspěvky mažeme. Pokud chcete kontaktovat přímo redakci, klikněte sem. Redakce AutemBezpečně.cz

 

11.12.2023 16:30:56
 

Sledujte AutemBezpečně.cz na: Facebooku